Interiérové barvy

STEMEX®

 

Interiérová malířská barva z ekologicky nezávadných surovin.

12 - 16 m2
z 1 kg v jedné vrstvě
STEMEX IN classic

Složení

Barva je vyrobena z ekologicky nezávadných surovin. Směs anorganických pigmentů a plniv, speciálních aditiv, fungicidních látek, derivátu celulózy a styren-akrylátové disperze ve vodném prostředí. (Směs vodní suspenze kaolínu, organické disperze, vápence, titanové běloby, karboxymetrylcelulózy a chemických aditiv).

Barevnost

Vyrábí se v bílém odstínu, možnost tónování dle barevného, paletového vzorníku STEMEX®.

Použití

STEMEX® IN classic je vodou ředitelná, disperzní, univerzální malířská barva s velmi dobrou kryvostí, otěruvzdorností a bělostí. Paropropustná, rychleschnoucí, vhodná pro nejrůznější účely. Používá se k nátěrům omítek, zdiva, dřeva, dřevotřískových, dřevovláknitých, sádrokartonových a cementotřískových desek, betonových panelů a panelů z lehčených hmot ve středně zátěžových interiérech, jako jsou ložnice, obývací pokoje, chodby, kanceláře, školy a interiéry jiných komerčních objektů. Konečný vzhled povrchu je hluboce matný. Příliš savé nebo nesoudržné podklady je nutné předem zpevnit penetrací STEMEX®.

Nanášení

STEMEX® IN classic se nanáší štětkou, štětcem, válečkem nebo stříkáním. Před aplikací stříkáním je doporučeno barvu po naředění scedit přes punčochu. Pro velkoplošnou aplikaci lze použít zařízení pro vysokotlaké stříkání (airless) - doporučujeme trysku 517, 514.

Podklad

Vyzrálý, chemicky neutrální, pevný, suchý, zbavený mechanických nečistot, odmaštěný, zatmelený a zabroušený, zbavený prachu a nesoudržných vrstev. U nových omítek odstraňte uvolněná zrnka písku (přebroušení, ometení kartáčem).

Skladovatelnost

Skladovat při teplotách 5 - 25 °C. Barva nesmí zmrznout! Výrobek si uchovává své užitné vlastnosti v původním neotevřeném obalu minimálně 12 měsíců od data výroby.

Balení

8 kg - EAN 8594040969530
15 kg - EAN 8594040969523
40 kg - EAN 8594040969516

Ke stažení

Technický list STEMEX® IN classic