Fasádní omítky

STEMEX® fasádní omítka akryl

Venkovní akrylátová omítka s výbornou odolností. Pastovitá tenkovrstvá venkovní fasádní omítka splnující ty nejlepší vlasnosti, které vyžadujeme pro vrchní vrstvu opláštění budov.

STEMEX fasádní omítka akryl

Složení

Fasádní akrylátová omítka STEMEX® je vyrobena z ekologicky nezávadných surovin: organické pojivo, minerální plniva, vlákna, pigmenty, voda, přísady. Kvalitní akrylátová fasádní omítka k přímému použití.

Použití

Fasádní akrylátová omítka STEMEX® je vhodná do výrobních či komerčních objektů i rodinných domů. Vysoce kvalitní bílá nebo barvená, silikonová fasádní omítka s výbornou odolností proti nepříznivým povětrnostním vlivům (paroprodyšná a vodoodpudivá). Po zaschnutí je omítka mrazuvzdorná, společně s přirozenou odolností proti mytí a drhnutí - mechanicky odolná. Omítka je velmi dobře obarvitelná a snadno se zpracovává. Lze ji použít i v interiéru v náročných podmínkách, kde běžná interiérová omítka nestačí, nebo jako dekorační omítku.

Požadavky na podklad

Příliš savé nebo nesoudržné podklady je nutné předem zpevnit penetrací STEMEX®. Při aplikaci na starší materiály doporučujeme provést 2 nátěry penetrací STEMEX®. Fasádní silikonovou omítku STEMEX® nanášíme 24 hodin po penetrování.

Zpracování

Fasádní akrylátová omítka STEMEX® se natahuje nerezovým hladítkem v tloušťce zrna – rovnoměrně bez přerušení. Po natažení omítky lze strukturovat povrch umělohmotným hladítkem. Při strojní aplikaci je vhodné provést zkoušku na konkrétním zařízení. Aplikaci provádíme při teplotě 5 až 25°C, tuto teplotu je nutné dodržet dalších 24 hodin. Omítku neředíme – aplikujeme přímo na podklad, příp. lze upravit konzistenci nepatrným množstvím vody.

Zrnitost

1,0/1,5/2,5/3,0 mm

Struktura

Zatřená Z 1,0/1,5/2,0/2,5/3,0 mm
Rýhovaná R 2,0/3,0 mm

Barva

Vyrábí se v bílém odstínu, možnost tónování dle barevného, paletového vzorníku STEMEX®.

Vydatnost

zatíraná 1,0 mm 1,5 kg/m2
zatíraná 1,5 mm 2,5 kg/m2
zatíraná 2,0 mm 3,3 kg/m2
zatíraná 2,5 mm 3,9 kg/m2
zatíraná 3,0 mm 4,6 kg/m2
rýhovaná 2,0 mm 2,5 kg/m2
rýhovaná 3,0 mm 3,8 kg/m2

Skladování

Tento výrobek si při předepsaném způsobu skladování v uzavřeném obalu uchová užitné vlastnosti minimálně do dne uvedeného na obalu. Nespotřebovanou hmotu je možné uložit do komunálního odpadu. Obal je plně recyklovatelný. Zbytky výrobku: O 08 01 12. Ostatní odpady barvy a látky neuvedené pod položkou 08 01 11. Obaly čisté: 0 150 106.

Balení

Plastové vědro 22 kg

Ke stažení

Technický list STEMEX® fasádní omítka akryl